EN
LT EN
Programa
Registracija
Trasos
Dalyvių sąrašas

O.Šurajevas: kelionei po miestą renkuosi dviratį

2017-07-21

Gerai žinomą komiką ir laidų kūrėją Olegą Šurajevą galima vadinti tikru miesto sportininku. Komikas važinėja riedučiais, vakarais bėgioja Neries pakrante, per dieną dviračiu įveikia 10-30 km, o šiais metais pirmą kartą žada startuoti „Velomaratone“.

„Negalėčiau savęs vadinti „žaliu“ vairuotoju. Esant galimybei naudotis ekologišku transportu, stengiuosi taip ir daryti. Taip pat man patinka judėti, todėl kelionei po miestą ir į susitikimus renkuosi dviratį“,– pasakoja O. Šurajevas.

Pirmąjį savo dviratį nusipirkęs tik 24 metų, O. Šurajevas Vilniaus gatvėmis važinėja kasdien nuo pirmosios įsigijimo dienos. Komikas pastebi Vilniaus savivaldybės indėlį į dviračių infrastruktūros gerinimą. Anot komiko, ar miestas draugiškas dviratininkams lemia ne tik infrastruktūra, tačiau ir žmonių pasirinkimai.

„Lietuvoje pirmoji žmogaus investicija, kai jis uždirba pinigų, yra automobilis. Ne papildomi mokslai, ne kelionės, o automobilis. Turime suprasti, kad automobilis – tai tik transporto priemonė, kuri nieko apie žmogų nepasako. Tuo tarpu dviratis – sveikata, aktyvus gyvenimo būdas“, – teigia O. Šurajevas.

Pastaruoju metu O. Šurajevas kūrybinio įkvėpimo ieškojo Paryžiuje. Kadangi dviratis liko Vilniuje, Olegas šiame mieste daugiau bėgiojo nei mynė pedalus. Nors komikas pastebėjo ir Prancūzijos sostinės trūkumų, jis atkreipė dėmesį, kad būtina keisti Lietuvos žmonių mąstymą.

„Paryžius – miestas visiems. Dviratininkams, bėgikams, automobiliams – visiems. Prancūzai nesėdi sudėję rankų, jie imasi iniciatyvos ir veikia. Būtent šių savybių trūksta Lietuvos žmonėms. Reikia politinės valios, intelektualaus ir kūrybinio patencialo, žmonių inciatyvos, gyventojų atvirumo – tada Vilnius galėtų tapti dviračių miestu. Paryžiuje yra daug minusų, bet dviračiu takai čia 100 kartų geresni (pats skaičiavau)“, – sako O. Šurajevas.

Rugpjūčio 20-ąją startuosiantis 8-asis „Velomaratonas“ plečiasi ir žada dar daugiau pramogų dviračių sporto mylėtojams. Dviratininkų ir miesto svečių lauks pramogų miestelis, įvairios rungtys. Kaip visada prie starto linijos rikiuosis „Toyota Sport“ ir „ERGO mėgėjų“ važiavimų dviratininkai. Pirmąsyk vyks atskiri paspirtukų, riedlenčių ir riedučių važiavimai.

Renginio organizatoriai kviečia registruotis interneto svetainėje: http://www.velomaratonas.lt/registracija/. Registracija mėgėjams ir vaikams iki liepos 23 d. nemokama.