EN
LT EN
Programa
Registracija
Trasos
Dalyvių sąrašas

Šypsenos „Velomaratone” švytėjo ir per lietų

2017-08-20

Aštuntasis „Velomaratonas” nuvilnijo lietaus nuplautomis Vilniaus gatvėmis. Bemaž 10 tūkstančių dalyvių ir šventės svečių žvilgčiojo į apniukusį Lietuvos sostinės, tačiau šypsojosi. Sportininkai, lieję prakaitą ant jau slidaus grindinio, „Sostų karų” personažai, ant besiplaikstančių drakono sparnų riedėję ERGO mėgėjų važiavimo metu, tėvai, kurių daugelis matė pirmąjį savo atžalų startą.

Šventinė nuotaika tvyrojo ir trasoje, besidriekusioje vaizdingomis Vilniaus gatvėmis, ir „Velomiestelyje”, kuriame veiksmo buvo gal dar daugiau nei trasoje.

„Velomaratonas”, kaip Kalėdos, yra tas kartas per metus, kai net nepažįstami žmonės jaučia tą patį, šypsosi vieni kitiems. Mina pedalus, šnekasi tarsi seni pažįstami. Tinka visoks oras. Džiaugiamės, kad šis „Velomaratonas” praėjo puikiai. Tačiau prisimename – pasibaigus „Velomaratonui” prasideda „Velomaratonas”. 2018-aisiais jis bus dar smagesnis”, – pasibaigus šventei sakė jos sumanytojas Benediktas Vanagas.

Greičiui lietus netrukdė

Po kaitros godžiai lietų gėrusios Vilniaus gatvės žadėjo lėtesnį tempą. Tačiau tik žadėjo.

100 kilometrų „Toyota SPORT“ važiavimą laimėjo 25 metų vilnietis Justas Klimavičius, pernai buvęs aštuntas. Dešimt ratų drėgnomis Vilniaus gatvėmis sportininkas įveikė per 2 val. ir 21 minutę. Tai – beveik minute greičiau nei rezultatas, kurį pernai nugalėtoju tapęs Paulius Šiškevičius pasiekė, kai Vilniuje švietė saulė ir sausa buvo visiškai sausa.

J.Klimavičius. V.Pilkausko nuotr.

Antrąją vietą užėmė Justas Beniušis (2:21:09), trečiąją Darijus Džervus (2:21:29).

50 kilometrų moterų važiavime greičiausia buvo šešiolikmetė vilnietė Anastasija Rusak  (1:14:48), pernai metų geriausią moterų trasos laiką pagerinusi beveik 3 minutėmis. Antrąją vietą užėmė Greta Karasiovaitė (1:16:46). Trečioji vieta teko Giedrei Ambrazevičiūtei (1:16:50).

„Toyota Semi-Sport” važiavimo nugalėtoju tapo uteniškis Eitvilas Aželis, 50 km trasą įveikęs per 1 val.10 min. 30 sek. Tai dviem sekundėmis geresnis rezultatas nei pernai.

Iš viso prie starto linijos stojo daugiau nei 330 lenktyniauti sumaniusių sportininkų ir pusiausportininkų.

Startą jiems davė „Toyota” atstovas Gediminas Ignotas ir „Velomaratono” sumanytojas Benediktas Vanagas.

„Toyota SPORT“ važiavimo absoliučios įskaitos pirmų trijų vietų laimėtojai – ir vyrai, ir moterys – apdovanoti solidžiais „Vostok Europe“ laikrodžiais, „Sportland” ir ERGO dovanomis bei prizais.

Dviračiai – policijai

„Velomaratone” patruliavę policijos pareigūnai  sekmadienį Vilniuje gavo naujus darbo įrankius. Jiems buvo perduoti specialiai suprojektuoti „Baltik Vairo” dviračiai, kuriuos dovanojo „Velomaratonas”.

Dviračius Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkui Sauliui Gagui simboliškai perdavė „Velomaratono” sumanytojas, Nacionalinio automobilių klubo vadovas B.Vanagas.

Specialiai policijai sukurti dviračiai yra išskirtinės geometrijos, skirti universaliam važiavimui įvairia danga. Grandinės žvaigždės yra sustiprintos, sumontuoti diskiniai stabdžiai. Šviesos žibintai sumontuoti pagal Vakarų Europos valstybių standartus – kai dviratis sustoja, automatiškai įsižiebia ir galinis, ir priekinis žibintai.

Saugaus eismo pamokos

Dviejų Velopolicijos dviračių ratai sukosi ne tik pagrindinėje trasoje. Jais saugaus eismo mokėsi „Velomiestelio” svečiai, prižiūrimi Lietuvos automobilių kelių direkcijos palapinėje įsikūrusių „KET Ekspertų” instruktorių.

Žaismingų konkursų metu jų dalyviai turėjo nustatyti, kuris dviratis yra techniškai tvarkingas, kad galėtų važiuoti į gatvę, įveikti slalom trasą, atsakyti į saugaus eismo klausimus.

Paspirtukai ir riedučiai

Pirmąsyk „Velomaratono” istorijoje į trasą išriedėjo paspirtukų, riedlenčių ir riedučių entuziastai. Jie turėjo įveikti pustrečio kilometro trasą, parodydami, kad yra ekologiškos miesto susisiekimo sistemos dalis.

Kitąmet planuojama vėl kviesti šių riedėjimo priemonių entuziastus ir profesionalus.

Vaikai – susikaupę

„Sportland” vaikų važiavimo dalyviai prie starto stojo susikaupę. Tarsi norėdami pateisinti kiekvieno savo numerį – 1.

Kai kurie patys, kai kurie lydimi tėvelių, mažieji „Velomaratono” dalyviai rimtai nusiteikę mynė 2,5 kilometro finišo link, kur jų laukė nemokama porcija „Klasikos” ledų.

Aktyviausia bendruomenė

Kėdainiai tapo aktyviausia aštuntojo „Velamaratono” bendruomene. Didžiausioje Lietuvoje dviračių šventėje mynė 208 kėdainiškiai.

Kėdainių bendruomenei buvo įteikti specialūs marškinėliai. Jurgos Anusauskienės nuotr.

Aktyviausią bendruomenę pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, „Velomaratono” globėja.  Kėdainių atstovams buvo įteikti specialūs „LT Identity” marškinėliai su prezidento herbu. Apdovanojimą įteikė „Velomaratono” sumanytojas Benediktas Vanagas.

Kėdainiams atiteko ir „Nutilite” iššūkio pagrindinis prizas. Kitą pavasarį šiame mieste išdygs modernus riedlenčių parkas.

Jauniausia dalyvė

Jauniausia aštuntojo „Velomaratono” dalyvė dar neturi nė metų, tačiau jau turi vaikišką dviratį.

Rokiškietei Tomai Sadauskaitei, gimusiai šių metų sausį, sekmadienį Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įteikė jauniausios „Velomaraton” dalyvės prizą ir vaikišką dviratį.

Prizo ir vaikiško dviračio atsiimti mažoji dalyvė atkeliavo ant tėvelių rankų. Kaip priklauso tikram „Velomaratono” dalyviui, Toma ant scenos pasirodė su šalmu.

ERGO mėgėjų važiavimas

Didžiausia minia su dviračiais stojo prie ERGO mėgėjų važiavimo starto. Joje šmėkščiojo žinomų Lietuvos žmonių veidai, įvairių tautybių ir rasių bruožai. Iš viso mėgėjų važiavime startavo bemaž 20 valstybių atstovai.

Ypatingu dviračiu mynė muzikinio realybės šou „Lietuvos balsas” atstovai Agnė Juškėnaitė, Leonas Somovas ir Rolandas Mackevičius.

Gausiausią komandą subūrė ERGO draudimo grupė. Dviračiais važiavo net 182 jos atstovai. Tai pavyko pasiekti subūrus komandą iš kelių Baltijos valstybių.

„Jau šešerius metus bendradarbiaujame su „Velomaratonu”. Tai rodo, kad mus vienija tos pačios vertybės, pamatiniai dalykai. Visi mūsų komandos nariai atvyko savo noru, nes jie tiki tuo, ką daro”, – sakė ERGO draudimo grupės Baltijos šalyse valdybos narys Saulius Jokubaitis.

Antrąją vietą tarp gausiausių komandų užėmė SEB (42 dalyviai), trečiąją – Susisiekimo ministerijos atstovai (37).

Laimingajam – netikėtas prizas

Vienam iš ERGO mėgėjų važiavimo dalyviui sekmadienį nusišypsojo ne saulė, o netikėta sėkmė. Burtų keliu jis laimėjo „Velomaratono” ir „Dviračių arenos” įsteigtą prizą – ypač patvarų kalnų dviratį „Bulls”.

„Tai man buvo netikėta. Labai džiaugiuosi”, – trumpai pasakė Paulius Šveikauskas, atsiimdamas dviratį.

Stilingiausia – „Sostų karų” karalienė

Stilingiausia „Velomaratono” dalyve buvo išrinkta vilnietė Miglė, persirengusi Deneris Targerian personažu iš populiaraus serialo „Sostų karai”. Ji ne tik atrodė, kaip iš ugnies gimusi karalienė, tačiau ir važiavo dviračiu, atrodančiu kaip drakonas.

Tarp vyrų stilingiausias buvo klaipėdietis Juozas, papuošęs dviratį kaip karietą iš moliūgo.

Jie buvo apdovanoti specialiais prekės ženklo „Adatytė” prizais.